Genel

Geri geldim.

Merhabaaa,
Aylar aylar sonra yeniden yazmayı denemek biraz garip hissettirdi. Nerden başlayacağımı bilmiyorum şu an. Ama bir yerden de başlamak lazım değil mi?

Hukuk eğitimim 12 Haziran 18 itibariyle son buldu. Evet arkadaşlar,psikolojiye bir adım daha(büyük bir adım) yaklaştım.Önceki yazılarda bahsettiğim kalemle meşgulüm şu an. O kalemin bana katacaklarını,o kalemle neler yazabileceğimi deneyip görelim dedim. .Avukatlık mesleğine stajyer olarak başladım hatta tam 2 haftayı geride bıraktım. Sevmedim diyemem ama sevdim de diyemiyorum. Avukatlık mesleğini(8 bana kalırsa ) icra edebileceğim bir alanda değilim henüz.

İyi de bunlara ne gerek var? Bunları geçiyorum direkt stajyer avukat olmanın zorlukları ve avantajlarını çerçeve biçimde anlatıp gideceğim.

Avantaj olarak gördüğüm tek şey:
Dilediğince yanlış yapabiliyorsun. Her şeyi ama her şeyi defalarca sorabiliyorsun…Cümleye ” ya ben stajyerim de……” diyerek başladığın zaman tamamdır.

Olumsuz tarafı ise stajyer olup koştururken insanların gözünde oluşturduğunuz profil. Kimi kardeşi gibi görüyor kimi çocuk gibi görüyor…Bu durum seneye avukat olduğumda nasıl karşıma çıkar diye merakla bekliyorum bakalım..

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s