Genel

Annemi Keşfettim

Merhabalar,günün anlam ve önemine binaen bir yazı yazmak istedim arkadaşlar.
Aslında annelere bir gün verilmemeli her gün sevilmeli tarzında bir girizgah yapmayı düşünmüyorum.Çünkü hepimiz hadi genelleme yapmayayım,bir çoğumuz böyle günler sayesinde annemize karşı biraz daha anlayışlı bakıp sevgimizi her sosyal medya hesabı üzerinden ilan ediyoruz.
Kim bilir belki de bir anne evlatları ve eşi tarafından sevildiğini duymak ve anne olduğunun farkına varılmasını istediği için çıkartmıştır bu günü. Belki diğer günler gibi kapitalist sistemin oyunu değildir,dedim ve azıcık geçmişine baktım bu günün. Teee Yunan mitolojisine dayanan bir geçmişi olmasına rağmen ABD’de Anna Jarvis‘in kaybettiği kendi annesini anmak için 1908 yılında somutlaştırmış bu işi.Yunanlar tabi tanrı falan fistan…
Gel gelelim çok iyi olmuş çokta güzel olmuş.Yoksa ben bu yazıyı kim bilir ne zaman yazardım?
Şimdi biraz yazının ana fikrini oluşturan annemden bahsedeyim size.
Genelde kız anneleri ”Ben giymedim o giysin,ben gidemedim o gitsin,ben yapamadım o yapsın”cı olarak bilinir. -Yanlışım varsa lütfen düzeltin.- Benim annem ise giyememiş,yiyememiş,gezememiş olabilirim ama bak hala yaşıyorum,ölünmüyor yani kızım diyenlerden.Bu benim yolumu oluşturan annemden aldığım en iyi tüyodur. Bende hep 2.plan oluşturma veya bardağa dolu tarafından bakma açısı kazandırmıştır.
İşin garip yani kendisi her olayda ilk olumsuz tarafı görüp dile getirir ve bunu özellikle benimle ilgili konularda yapar. İşin farkında olmadığım dönemlerde anneme hep kızar,beni sevmediğini düşünürdüm.Sanırım bu davranışı da,hayatımda elde ettiğim başarılar veya en ufak iyi şeyden dolayı tabiri caizse hava atmamamı sağlayandı. Hani atacağımdan değilde 🙂
Değinmem gereken bir konu var kiiii. Anne-kız ilişkisini arkadaşlık boyutuna çıkaranlara bir dönem acayip özenmiştim. Hatta bu konuyu annemi karşıma alıp ciddi ciddi konuştum. Biz neden olamıyoruz? tarzında bir soru yönelttim,özendiğimi istediğimi belirttim. Aldığım cevap beni yeterince tatmin etmişti ve bir daha öyle olmayı istemeyi geç elaleme bile olmayın demeye başlamıştım.
Her zaman her yerde bir kız arkadaşı edinip zaten arkadaşlık ilişkisi kurabilirsin.Ama annen bir tane senin. Anne-kız ilişkisini benim dışımda kimle kuracaksın? dediğinde kalakaldım. Ama hakikaten öyle değil mi?Anne tek.
Velhasılkelam,her yiğidin bir yoğurt yiyişi var arkadaşlar.Anneler bizim üzerimizde çok değişik stratejiler uyguluyor.Annem üzerinden örneklerle anlattım.Sizin annenizin de eminim anlayamadığınız,sonradan farkına vardığınız,sizi siz yapmaya yardımcı olan yolları vardır. Bence bir an önce farkına varınız. Fani dünya sonuçta,her zaman yanınızda olmaması yok sayılamaz bir gerçek. Bir an önce annenizi keşfedip klonlayın içinize.Annem olsa bunu der,bunu yapardı diyebilin.
Bu arada annenizin sizin üzerinizde uyguladığı bir yöntemi de benimle paylaşır mısınız? 🙂

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s